Ideální rozměry peřin pro ložní povlečení

Pozor na atypické rozměry lůžkovin pro ložní povlečení.

Měli jste někdy problém sehnat ložní povlečení na vaše přikrývky a polštáře? Bude to nejspíš tím, že jste v obchodě sáhli při výběru po atypickém rozměru peřin a polštářů. Takovéto atypické lůžkoviny dodávají obchodní domy se sídlem v zahraničí. Potom jste odkázáni na nákup povlečení pouze v tom samém obchodě, kde bývá nabídka vzorů celkem omezená, ale odpovídá „vašim“ rozměrům.

Klasické rozměry ložního povlečení v ČR

Běžné rozměry přikrývek v Čechách jsou 135 nebo 140 cm na 200 cm. Proto není problém v českém obchodě sehnat ložní povlečení o velikosti 140 x 200 na přikrývku a 70 x 90 na polštář.

Současný trh je velice bohatý na další různé prvky do ložnice. Například můžete ke klasickým polštářům navíc přidat malé polštářky, které zvelebí vaši postel. Pro lidi s problémy s krční páteří jsou nyní v nabídce velice oblíbené zdravotní polštáře s paměťovou pěnou.

Ložní povlečení pro manželskou postel - francouzské

Své příznivce si našla i větší přikrývka pro dva na tzv. letiště, která má rozměry 220 x 200. Bývají k ní klasicky dva polštáře a někdy tento set bývá označován jako francouzské povlečení.

V dnešní nabídce je tolik nápadů a možností, že si každý jistě přijde na své. Doporučujeme ale zůstat u klasiky a atypům se raději vyhnout. Anebo se obrátit přímo na výrobce, kteří bývají mnohdy velice originální a kreativní a často se dokáží přizpůsobit konkrétně vašim požadavkům.

Naše  šicí dílná je tradičním českým výrobcem ložního povlečení, nabízíme opravdu široký výběr a budeme moc rádi pokud se našimi vzory necháte inspirovat.